• pic4
 • pic1
 • pic4
 • pic3
 • pic4
 • pic2
 • pic4
 • pic4
 • pic4
START | O NAS | WYJAZDY | GALERIA | ZAWODY REGATY | ZAWODY ZIMOWE | ZNIŻKI | Z ŻYCIA KLUBU | KONTAKT

WYJAZDY

WYJAZD WIOSENNY -najtańszy wyjazd w sezonie!
Miejsce: FRANCJA - Pra Loup
Data: 2019-03-22 do 2019-03-30
Cena: 1300 zł + 120 E

Stacja narciarska PRA LOUP zawdzięcza swoją nazwę wcześniejszym mieszkańcom tego górskiego regionu, a mianowicie wilkom. Korzenie Pra Loup, co oznacza tyle co wilcza łąka, sięgają 3000 lat wstecz. Rozwój do miejscowości sportów zimowych nastąpił jednak dopiero na początku lat 60-tych, kiedy powstała położona wyżej stacja Pra Loup 1600. Dziś obie części miejscowości zaspokajają wszystkie gusta. Pra Loup 1500/Molanes prezentuje się jako przytulna, tradycyjna wioska z blisko 20 domkami, rozmieszczonymi dookoła zabytkowej kapliczki znajdującej się w centrum miejscowości. Pra Loup 1600, oddalona o 2 kilometry, cechuje się nowoczesnym wyglądem i bogatą ofertą apres-ski. Narciarze - z między innymi niewiele oddalonego Lazurowego Wybrzeża lub blisko położonych Włoch - lubią tu zaglądać. W ciągu dnia w kawiarniach i pasażach handlowych, a wieczorami w restauracjach i barach panuje bardzo żywa, luźno-południowa atmosfera.


INFO przed wyjazdowe <zobacz>


W Y J A Z D  W I O S E N N Y


                        


FRANCJA – Pra Loup  

180 km tras narciarskich


22 - 30 marzec 2019 OŚRODEK PRA LOUP: założony został w 1960 roku i ze względu na swoje położenie (jeden z najdalej wysuniętych na południe ośrodków narciarskich Francji) szybko stał się numerem jeden dla narciarzy z Marsylii i Tulonu. W latach osiemdziesiątych utworzono połączenie pomiędzy Pra Loup i Val D’Allos co w konsekwencji doprowadziło do powstania ogromnego obszaru narciarskiego Espace Lumiere. Obszar ten oferuje narciarzom 180 km połączonych tras narciarskich i uważany jest za najlepszy kompleks narciarski Południowych Alp. Nazwa Espace Lumiere (przestrzeń światła) odnosi się do jednego z największych atutów Południowych Alp czyli słonecznej pogody przez większą część roku. Jednocześnie napływ mas wilgotnego powietrza spowodowany bliskością morza Śródziemnego powoduje w tym rejonie całkiem spore opady śniegu. Dzięki takiemu unikatowemu usytuowaniu tej stacji mamy do dyspozycji doskonały śnieg, przepiękne widoki na szczyty południowych Alp, a wszystko to skąpane w południowym słońcu. Jeżeli wierzyć statystykom to według tych z ostatnich lat było tutaj ok 300 słonecznych dni w roku. Stacja Pra Loup dzieli się na dwie części znakomicie się wzajemnie uzupełniając. Pra Loup 1500/Molanes przypomina tradycyjną wioskę alpejską z ponad 20 niedużymi budynkami rozmieszczonymi dookoła zabytkowej kapliczki znajdującej się w centrum miejscowości. Druga oddalona o 2 kilometry stacja Pra Loup 1600 to nowoczesna zabudowa z dużymi apartamentowcami i blokami oferująca bogatą ofertę apres-ski. Mamy tutaj do dyspozycji pasaże handlowe, wiele restauracji i pubów. Ośrodek szczyci się również doskonałą infrastrukturą przystosowaną dla rodzin z dziećmi. Trasy tego obszaru ze względu na swoje zróżnicowanie zadowolą każdego narciarza bez względu na stopień jego zaawansowania. Dla tych początkujących i średniozaawansowanych mamy do dyspozycji ponad 20 km bardzo łatwych tras oraz ponad 60 km szerokich tras o średnim poziomie trudności. Trasy czerwone to około 40 % wszystkich tras obszaru, plus kilka tych najtrudniejszych oznaczonych kolorem czarnym. Szukającym trudniejszych tras polecamy te znajdujące się w połowie drogi pomiędzy Pra Loup i La Foux d’Allos wokół wierzchołków Tete de Vescal i Tete de Sestriere (2675 m n.p.m.) oraz na zboczach przy la Foux. Jeden z bardziej atrakcyjnych zjazdów to czerwona trasa Observatoire z 2600 m n.p.m. Najtrudniejszy zjazd La Norie ma 1.3 km długości przy 500 m różnicy poziomów biegnie od Costobelle (2130 m n.p.m.) do Pra Loup 1600. W la Foux d’Allos mamy doskonałe warunki do jazdy poza trasami – idealne dla freeride-rów. 

ZAKWATEROWANIE: Rezydencja położona są w Pra Loup 1500, w pięknej okolicy na zboczach w odległości 100 - 300 metrów od stoków narciarskich i sklepów. W obiekcie basen i sauna. Wszystkie apartamenty są doskonale wyposażone, aby zapewnić przyjemny i wygodny wypoczynek.
Apartament dla 6 osób: pokój dzienny z dwoma łóżkami lub jednym łóżkiem podwójnym, sypialnia lub wnęka z dwoma łóżkami lub łóżkiem piętrowym, kabina sypialnia z dwoma łóżkami lub łóżkiem piętrowym, aneks kuchenny w pełni wyposażony, łazienka, wc.
Apartament dla 4 osób: pokój dzienny z dwoma łóżkami lub jednym łóżkiem podwójnym, sypialnia lub wnęka z dwoma łóżkami lub łóżkiem piętrowym, aneks kuchenny w pełni wyposażony, łazienka, wc. 
Apartament dla 2-3 osób: zakwaterowanie w apartamencie 4 osobowym. 


Cena: 1300 zł + 120 E -miejsce w apartamencie 6 os. 

Cena: 1400 zł + 120 E -miejsce w apartamencie 4 os. 


UWAGA: przy zapisie proszę podać wybór wielkości apartamentu 


CENA OBEJMUJE:
 • przejazd autokarem klasy LUX
 • noclegi w apartamentach 4 lub 6 os. usytuowane przy trasach (dostępne są również apartamenty 2 i 3 os. -zobacz opis poniżej)
 • wyżywienie -pakiet żywnościowy <zobacz>
 • 6 dniowy karnet narciarski – Pra Loup -180 km tras narciarskich <zobacz mapkę>
 • ubezpieczenia (KL, NNW, OC, SKI -pełne narciarskie)
 • taksę klimatyczną
 • wejście na basen
 • koszulkę klubową

CENA NIE OBEJMUJE: 
-miejsca w apartamencie 3 osobowym: odpłatność: 1550 zł + 120 E (zgłoszenie przy zapisie z podaniem nazwisk osób w apartamencie)
-miejsca w apartamencie 2 osobowym: odpłatność: 1700 zł + 120 E (zgłoszenie przy zapisie z podaniem nazwisk osób w apartamencie)
-bielizny pościelowej (można na miejscu wypożyczyć) oraz ręczników i ścierek, 
-środków higienicznych i czystości
-kaucji zwrotnej za apartament: 240 E (apartament 4 os.) lub 360 E (apartament 6 os.) 
-sprzątania końcowego ok. 200-300 Euro lub we własnym zakresie
-dopłata za wolne łóżko w apartamencie, tzw. vacat: + 300 zł

ZNIŻKI: 
-150 zł/os -bez pakietu żywnościowego (zgłoszenie przy zapisie), 
-300 zł/os -dojazd własny (zgłoszenie przy zapisie) 

UWAGA:
-Przy znacznej podwyżce cen paliwa lub/i ceny Euro, cena wyjazdu może ulec podwyższeniu (aby wyeliminować ewentualną zmianę ceny wyjazdu, 
przy I wpłacie -zaliczka- można wpłacić całość w złotówkach) 
-Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia narciarskiego, 
-Dodatkowe ubezpieczenia we własnym zakresie, 
-Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego miejsca w autobusie,  
-Przy zapisie należy podać wybór wielkości apartamentu, przy braku takiej informacji, osoba będzie zakwaterowana przez organizatora w dowolnym apartamencie w którym będą wolne miejsca, 
-Sauna jest dodatkowo płatna, 
-W wyjeździe mogą brać udział tylko członkowie klubu (możliwość zapisania się do klubu). 

WPŁATY: 
I zaliczka: 500 zł/osoba -wpłata po potwierdzeniu rezerwacji 
(aby wyeliminować ewentualną zmianę ceny wyjazdu, wynikającą z ewentualnej podwyżki kursu Euro lub/i paliwa, przy I wpłacie -zaliczka- można wpłacić całość w złotówkach) 
II rata: reszta w złotówkach -do 15.02.2019 
III rata: Euro płatne w dniu wyjazdu